دوره تقویت ذهن و خلاقیت کودکان

فناوری در دنیای امروز علاوه بر رو به رشد بودن، در حال تبدیل به یک نیاز برای زندگی است و یادگیری برنامه‌‌ها به امری ضروری تبدیل گشته است. آشنایی با برنامه‌نویسی به پیش‌زمینه‌ای برای آشنایی بیشتر با زندگی دیجیتال و دهکده جهانی تبدیل گردیده است. برنامه نویسی در دنیا، بی وقفه در حال رشد می باشد؛ هم اکنون در اروپا، آمریکا و ایران نزدیک به ۱۰ میلیون نفر در زمینه برنامه‌نویسی مشغول به فعالیت هستند که روزانه به تعداد این افراد افزوده می شود،و نیز این صنعت درآمدی ثابت و چشمگیر را به همراه دارد. یک برنامه نویس نیازمند ارتباط قوی با محیط و جامعه خود است و از آنجا که برنامه نویسی به کار گروهی تبدیل یافته، شخص برنامه نویس باید به مهارتهای گروهی بالایی تسلط داشته باشد. این ارتباطات و برخوردها به تشکیل شخصیت اجتماعی و حل مشکلات در زندگی اجتماعی او کمک می‌کند بلاخص اینکه شخص از سنین پایین با برنامه نویسی آشنا شده باشد. از مهارت‌های به دست آمده در برنامه‌نویسی، برنامه‌ریزی و انجام برنامه‌ها با حداکثر دقت، جامع‌بینی گسترده و انجام همه‌ی کارها با کمترین اشتباه است. رشد خلاقیت نیز مهمترین مزیت‌ برنامه‌نویسی به شمار می رود، که به برنامه نویس توانایی نوشتن برنامه بر اساس نیازهای خود و دیگران را می‌دهد و در زندگی اجتماعی و فردی وی تاثیر بسزایی برجا می گذارد، همانگونه که واقف هستیم، رشد خلاقیت و پرورش تفکر از کودکی می تواند سبب ابتکار و انعطاف پذیری بیشتر فرد در دوران بزرگسالی او شود بنابراین آموزش برنامه نویسی به کودکان، قوه نوآوری و ابداع اورا در سنین بالاتر، در هرموقعیتی، افزایش می دهد.
اسکرچ زبان برنامه‌نویسی مناسب کودکان بوده و برای یادگیری به پیش‌نیازی احتیاج ندارد. محیط اسکرچ از طرح‌های آماده و شکلک‌های گوناگون متناسب ذايقه کودکان، که باعث علاقه‌مندی کودکان برای فراگیری آن می‌شود، استفاده نموده و کدهای آماده‌ی آن به صورت اشکال می‌باشد و نیاز کودک به تایپ و نوشتن کد را به حداقل می‌رساند.
کودک با محیطی مبهم برخورد نخواهد کرد بلکه جذابیت این برنامه باعث می‌شود خودش را در برابر بوم نقاشی تصور کند و با استفاده از آن، هم لذت ببرد و هم یادگیری به امری جذاب و نه اجبار تبدیل گردد. از دلایل انتخاب اسکرچ برای این دوره آموزشی این ویژگی‌ها می‌باشد.

 

ثبت نام در دوره

fa_IR
en_US fa_IR