دوره تقویت ذهن و خلاقیت کودکان

فناوری در دنیای امروز علاوه بر رو به رشد بودن، در حال تبدیل به یک نیاز برای زندگی است و یادگیری برنامه‌‌ها به امری ضروری تبدیل گشته است. آشنایی با برنامه‌نویسی به پیش‌زمینه‌ای برای آشنایی بیشتر با زندگی دیجیتال و دهکده جهانی تبدیل گردیده است. برنامه نویسی در دنیا، بی وقفه در حال رشد می باشد؛ هم اکنون در اروپا، آمریکا و ایران نزدیک به ۱۰ میلیون نفر در زمینه برنامه‌نویسی مشغول به فعالیت هستند که روزانه به تعداد این افراد افزوده می شود،و نیز این صنعت درآمدی ثابت و چشمگیر را به همراه دارد. یک برنامه نویس نیازمند ارتباط قوی با محیط و جامعه خود است و از آنجا که برنامه نویسی به کار گروهی تبدیل یافته، شخص برنامه نویس باید به مهارتهای گروهی بالایی تسلط داشته باشد. این ارتباطات و برخوردها به تشکیل شخصیت اجتماعی و حل مشکلات در زندگی اجتماعی او کمک می‌کند بلاخص اینکه شخص از سنین پایین با برنامه نویسی آشنا شده باشد. از مهارت‌های به دست آمده در برنامه‌نویسی، برنامه‌ریزی و انجام برنامه‌ها با حداکثر دقت، جامع‌بینی گسترده و انجام همه‌ی کارها با کمترین اشتباه است. رشد خلاقیت نیز مهمترین مزیت‌ برنامه‌نویسی به شمار می رود، که به برنامه نویس توانایی نوشتن برنامه بر اساس نیازهای خود و دیگران را می‌دهد و در زندگی اجتماعی و فردی وی تاثیر بسزایی برجا می گذارد، همانگونه که واقف هستیم، رشد خلاقیت و پرورش تفکر از کودکی می تواند سبب ابتکار و انعطاف پذیری بیشتر فرد در دوران بزرگسالی او شود بنابراین آموزش برنامه نویسی به کودکان، قوه نوآوری و ابداع اورا در سنین بالاتر، در هرموقعیتی، افزایش می دهد.
اسکرچ زبان برنامه‌نویسی مناسب کودکان بوده و برای یادگیری به پیش‌نیازی احتیاج ندارد. محیط اسکرچ از طرح‌های آماده و شکلک‌های گوناگون متناسب ذايقه کودکان، که باعث علاقه‌مندی کودکان برای فراگیری آن می‌شود، استفاده نموده و کدهای آماده‌ی آن به صورت اشکال می‌باشد و نیاز کودک به تایپ و نوشتن کد را به حداقل می‌رساند.
کودک با محیطی مبهم برخورد نخواهد کرد بلکه جذابیت این برنامه باعث می‌شود خودش را در برابر بوم نقاشی تصور کند و با استفاده از آن، هم لذت ببرد و هم یادگیری به امری جذاب و نه اجبار تبدیل گردد. از دلایل انتخاب اسکرچ برای این دوره آموزشی این ویژگی‌ها می‌باشد.

 

ثبت نام در دوره

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!

مکالمه را شروع کنید

سلام! برای چت در WhatsApp پشتیبانی مرتبط را انتخاب کنید